UPCOMING

 ZONA-Skolka - 390

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomáš Chadim

vernisáž / opening: 20. 9. 2016
výstava / exhibition: 20. 9.- 30. 10. 2016

Tomáš Chadim

Zóna / Zone:

Našel jsem je… prostupy… tam v zóně…. brány do jakési jiné dimenze. Jsou viditelné pouze z určitého úhlu. Musíte se soustředit, abyste je objevili. Přestávají zde platit tradiční vztahy času a prostoru. Čas se zde zpomaluje, prostor se křiví a zrcadlově dělí. Koncentruje se zde energie – buď se do brány hroutí, nebo z brány naopak tříští. Je to tam divné a zvláštní.

Tomáš Chadim (1973) je představitelem dnešní progresivní krajinářské fotografie. Nostalgické tendence ve fotografii jsou mu cizí. Namísto toho si s fotografií hraje. Digitálně manipuluje, obrací, převrací, skládá, ale výsledkem jsou vždy reálné scény, do nichž nás vtahuje a nutí nás k tomu, abychom přistoupili na jeho hru a stali se součástí zobrazené scény.
V jeho případě ale nejde o samoúčelné manipulace s fotografií. Svá témata velmi dlouho promýšlí tak, aby výsledný projekt byl inteligentní, ale laicky srozumitelnou a vizuálně zajímavou krajinářskou fotografií.

Tomáš Chadim absolvoval Institut tvůrčí fotografie v Opavě, své projekty vystavoval v České a Slovenské republice, v Polsku, Francii, Rusku, Brazílii, Anglii, Srbsku, Maďarsku a Kambodži.
www.tomaschadim.com